Pósfai Gábor belügyminiszter úr június 3-án Belügyi Érdekegyeztető Tanács ülés keretében fogadta a rendvédelmi szakszervezeteket. Elmondta, hogy folyamatos párbeszédet akarnak folytatni az érdekképviseletekkel, ezért a jövőben 3 havonta tartanak BÉT ülést.
Közérdekű ügyek
Rosszul fizeti meg az állam a saját dolgozóit
Más diplomásokhoz képest rosszul keresnek azok az állami alkalmazottak, akiknek a munkájához egyetemi végzettség kell – írja a HVG. A pedagógusok és a nyomozók a legmélyebben alulfizetettek – számolt a GKI.
Mielőbbi kormányzati intézkedések szükségesek a rendvédelmet érintően
A Független Rendőr Szakszervezet főtitkára az M1 televízió által leközölt interjúban kendőzetlenül beszélt a rendvédelmi ágazat legidőszerűbb problémáiról és a rendvédelmi dolgozók által az új kormánytól leginkább várt intézkedések prioritásáról.
Nyílt levél – A foglalkoztatáspolitika hosszabb távon nem maradhat önálló, felelős kormányzati képviselet nélkül
A Munkástanácsok Országos Szövetsége (Munkástanácsok) és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) aggodalommal vették tudomásul, hogy az új kormányzati struktúrában egyelőre nem látható önálló, kifejezetten foglalkoztatáspolitikáért és munkaügyekért felelős államtitkár.
Legyen újra becsülete a rendőri munkának!
Célunk az, hogy ebben az új helyzetben visszaállítsuk a hatékony párbeszédet szakszervezetünk, a rendőrség, valamint a Belügyminisztérium vezetése között. Új, valódi érdekegyeztetésre van szükség: igazi párbeszédre, emberközpontú gondolkozásra, együttműködő partnerségre. Ebben a szellemben kívánunk dolgozni, hogy visszaszerezzük az állomány számára a tiszteletet, a megbecsülést és a jogainkat – interjú Pongó Gézával, a Független Rendőr Szakszervezet főtitkárával.
Tisztújítást tartott a Munkástanácsok Országos Szövetsége
2026. május 22-én tisztújítást tartott a Munkástanácsok Országos Szövetsége Balatonföldváron: a megjelent 100 küldött egyhangú döntéssel Szabó Imre Szilárd ügyvédet, egyetemi docenst választotta a szervezet elnökévé, aki az elmúlt években százas nagyságrendben képviselt eredménnyel munkavállalókat és szakszervezeteket különböző peres és hatósági eljárásokban.
Felállt az új belügyi vezetés
Az új kormány megalakulását követően kinevezésre kerültek a Belügyminisztérium államtitkárai is. A közigazgatási államtitkár Dr. Retteghy András Tibor, a parlamenti államtitkár Halmai Ferenc Tibor, rendészeti államtitkár Dr. Tóth Gábor, míg a sportért felelős államtitkár Kálnoki Kis Attila lett. A kinevezetteknek ezúton is gratulálunk, várva a közös munka mielőbbi megkezdését
Lezárult a Rendőrség munkavállalói által fontosnak tartott juttatásokról szóló felmérésünk
Az FRSZ 2026. május elején anonim kérdőíves felmérést végzett arról, hogy a Rendőrség állományába tartozó munkatársak mely célokat és juttatásokat tartják a legfontosabbnak. A felmérésben összesen 8.640 kolléga vett részt, amely a rendőrségi állományon belül széles mintát jelent, és érdemi támpontot ad szakszervezetünk érdekérvényesítő munkájához. A kérdőív kitöltőinek ezúton is megköszönjük a részvételt!
Pósfai Gábor: Nem rendőrminiszter akarok lenni
Ismertette terveit az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságával Pósfai Gábor, a Magyar-kormány belügyminiszter-jelöltje. A politikán kívülről érkező jelölt világossá tette: a szakmai szervek önálló működését kívánja biztosítani, nem pedig operatív vezetője akar lenni az ágazatnak – írja a HVG.
Meghaladta a hatezret a kérdőívünket kitöltők száma!
Örömmel tájékoztatjuk követőinket, hogy meghaladta a hatezer főt a Rendőrség munkavállalói által fontosnak tartott juttatásokról indított felmérésünket kitöltő kollégák száma. A kérdőívet már kitöltött kollégáknak köszönjük szépen a részvételt! A többieket arra biztatjuk, hogy adjanak hangot véleményüknek! Minél többen szólalunk meg, annál távolabbra hallatszik a hangunk!










