logo

Közérdekű ügyek

Legyen újra becsülete a rendőri munkának!

Legyen újra becsülete a rendőri munkának!

Célunk az, hogy ebben az új helyzetben visszaállítsuk a hatékony párbeszédet szakszervezetünk, a rendőrség, valamint a Belügyminisztérium vezetése között. Új, valódi érdekegyeztetésre van szükség: igazi párbeszédre, emberközpontú gondolkozásra, együttműködő partnerségre. Ebben a szellemben kívánunk dolgozni, hogy visszaszerezzük az állomány számára a tiszteletet, a megbecsülést és a jogainkat – interjú Pongó Gézával, a Független Rendőr Szakszervezet főtitkárával.

bővebben
Tisztújítást tartott a Munkástanácsok Országos Szövetsége

Tisztújítást tartott a Munkástanácsok Országos Szövetsége

2026. május 22-én tisztújítást tartott a Munkástanácsok Országos Szövetsége Balatonföldváron: a megjelent 100 küldött egyhangú döntéssel Szabó Imre Szilárd ügyvédet, egyetemi docenst választotta a szervezet elnökévé, aki az elmúlt években százas nagyságrendben képviselt eredménnyel munkavállalókat és szakszervezeteket különböző peres és hatósági eljárásokban.

bővebben
Felállt az új belügyi vezetés

Felállt az új belügyi vezetés

Az új kormány megalakulását követően kinevezésre kerültek a Belügyminisztérium államtitkárai is. A közigazgatási államtitkár Dr. Retteghy András Tibor, a parlamenti államtitkár Halmai Ferenc Tibor, rendészeti államtitkár Dr. Tóth Gábor, míg a sportért felelős államtitkár Kálnoki Kis Attila lett. A kinevezetteknek ezúton is gratulálunk, várva a közös munka mielőbbi megkezdését

bővebben
Lezárult a Rendőrség munkavállalói által fontosnak tartott juttatásokról szóló felmérésünk

Lezárult a Rendőrség munkavállalói által fontosnak tartott juttatásokról szóló felmérésünk

Az FRSZ 2026. május elején anonim kérdőíves felmérést végzett arról, hogy a Rendőrség állományába tartozó munkatársak mely célokat és juttatásokat tartják a legfontosabbnak. A felmérésben összesen 8.640 kolléga vett részt, amely a rendőrségi állományon belül széles mintát jelent, és érdemi támpontot ad szakszervezetünk érdekérvényesítő munkájához. A kérdőív kitöltőinek ezúton is megköszönjük a részvételt!

bővebben
Pósfai Gábor: Nem rendőrminiszter akarok lenni

Pósfai Gábor: Nem rendőrminiszter akarok lenni

Ismertette terveit az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságával Pósfai Gábor, a Magyar-kormány belügyminiszter-jelöltje. A politikán kívülről érkező jelölt világossá tette: a szakmai szervek önálló működését kívánja biztosítani, nem pedig operatív vezetője akar lenni az ágazatnak – írja a HVG.

bővebben
Meghaladta a hatezret a kérdőívünket kitöltők száma!

Meghaladta a hatezret a kérdőívünket kitöltők száma!

Örömmel tájékoztatjuk követőinket, hogy meghaladta a hatezer főt a Rendőrség munkavállalói által fontosnak tartott juttatásokról indított felmérésünket kitöltő kollégák száma. A kérdőívet már kitöltött kollégáknak köszönjük szépen a részvételt! A többieket arra biztatjuk, hogy adjanak hangot véleményüknek! Minél többen szólalunk meg, annál távolabbra hallatszik a hangunk!

bővebben

Archívum