Friss hírek
Nyílt levél – A foglalkoztatáspolitika hosszabb távon nem maradhat önálló, felelős kormányzati képviselet nélkül
A Munkástanácsok Országos Szövetsége (Munkástanácsok) és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) aggodalommal vették tudomásul, hogy az új kormányzati struktúrában egyelőre nem látható önálló, kifejezetten foglalkoztatáspolitikáért és munkaügyekért felelős államtitkár.
Tisztújítást tartott a Munkástanácsok Országos Szövetsége
2026. május 22-én tisztújítást tartott a Munkástanácsok Országos Szövetsége Balatonföldváron: a megjelent 100 küldött egyhangú döntéssel Szabó Imre Szilárd ügyvédet, egyetemi docenst választotta a szervezet elnökévé, aki az elmúlt években százas nagyságrendben képviselt eredménnyel munkavállalókat és szakszervezeteket különböző peres és hatósági eljárásokban.
Felállt az új belügyi vezetés
Az új kormány megalakulását követően kinevezésre kerültek a Belügyminisztérium államtitkárai is. A közigazgatási államtitkár Dr. Retteghy András Tibor, a parlamenti államtitkár Halmai Ferenc Tibor, rendészeti államtitkár Dr. Tóth Gábor, míg a sportért felelős államtitkár Kálnoki Kis Attila lett. A kinevezetteknek ezúton is gratulálunk, várva a közös munka mielőbbi megkezdését
Lezárult a Rendőrség munkavállalói által fontosnak tartott juttatásokról szóló felmérésünk
Az FRSZ 2026. május elején anonim kérdőíves felmérést végzett arról, hogy a Rendőrség állományába tartozó munkatársak mely célokat és juttatásokat tartják a legfontosabbnak. A felmérésben összesen 8.640 kolléga vett részt, amely a rendőrségi állományon belül széles mintát jelent, és érdemi támpontot ad szakszervezetünk érdekérvényesítő munkájához. A kérdőív kitöltőinek ezúton is megköszönjük a részvételt!
Szabadon igényelhető nyári beutalók
Felhívjuk tagjaink figyelmét, hogy Hajdúszoboszlói és Harkányi (4-5 fős) apartmanjainkba még 18 szabad beutalónk van. Ezeket, a június 23-tól augusztus 25-ig terjedő, egy hetes időszakra szóló beutalókat már FRSZ tagsági jogviszonnyal nem rendelkező rendőrségi dolgozók és MOSZ tagok is igényelhetik.
Pósfai Gábor: Nem rendőrminiszter akarok lenni
Ismertette terveit az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságával Pósfai Gábor, a Magyar-kormány belügyminiszter-jelöltje. A politikán kívülről érkező jelölt világossá tette: a szakmai szervek önálló működését kívánja biztosítani, nem pedig operatív vezetője akar lenni az ágazatnak – írja a HVG.
Projektek





















